360 Zone

Outdoor Etkinlikler

360 Zone olarak eğitimlerimizi yaşayarak öğrenme yöntemi ile tasarlıyoruz.

Kişisel gelişim, risk analizi, stres yönetimi, zaman yönetimi, motivasyon, iletişim ve takım çalışması eğitimlerini doğanın sonsuz öğretici gücünden yararlanarak gerçekleştiriyoruz.

Simülasyonla değil, gerçek yaşam koşullarında karşımıza çıkan zorlukları nasıl aşabileceğimizi yaşayarak deneyimliyoruz.

Zorluklar, mücadele ve muhteşem uyum. Doğa, bütün bu olguları ile sınırsız bir eğitim alanı. Doğaya çıkıyoruz ve içimizde gizlediğimiz enerjimizi açığa çıkarıyoruz.

Sınırlarımızı zorluyoruz, başarabilmek gücümüzü keşfediyoruz.

İşyerinin dışında, günlük alışkanlıkların ötesinde, 360 Zone tarafından kurgulanmış etkinliklerle eğlenerek öğrenilen bir günün sonunda kendimizi yeniden tanıyoruz.

360 Zone eğitim etkinliklerini gerek İzmir çevresinde gerekse İzmir’e yakın veya uzak birçok yerde farklı özellikteki parkurlarda gerçekleştirmektedir.

Kurumların ihtiyaçları çerçevesinde eğitim etkinliğinin gerçekleştirileceği parkur kurumla birlikte seçilir. Parkur, kimi zaman dağ, orman ya da deniz olabilir.

Ortak hedefler doğrultusunda, iletişimi kuvvetli ve motivasyonu yüksek takımların yarattıkları sinerjilerin, başarıya dönüşümünü deneyimleyerek, kurum içi takım bilincini geliştirme çalışmaları oyunlarla gerçekleştirilir.

Oyunlar katılımcıların belirlenen hedeflere ulaşma sürecinde düşünsel ve fiziksel güçlerini kullanmalarına olanak tanıyacak farklı etkinlikleri içermektedir.

Çalışanların takımlara ayrılarak bazen zamana karşı yarıştıkları bazen de zaman baskısından uzak olarak gerçekleştirdikleri oyunlardır.

Rollercoaster

İp Parkuru

Mozaik Atölyesi

Ritim Atölyesi

Bilmeceli Hazine Avı

Buz Kırıcılar

Gondol

Hullahup

Top Taşıma

Elmas Kaçırma

Taş Devri Araba Yarışı

Savaş Arabaları

Oryantiring

Mancınık

Katılımcıların birbirlerini tanımalarını sağlamak ve olumlu bir atmosfer yaratmak amacıyla yapılan etkinliklerdir.

Takım halinde çalışırken  etkin iletişim, liderlik ve koordinasyonun önemini vurgulamak , ön yargıları yıkarak takım halinde başarma duygusunu yaşamak amaçlanır.

Katılımcıların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirerek, bireysel yeteneklerinin de farkına varmaları amaçlanır. Bu yeteneklerini ortaya çıkarmalarına ve kullanmalarına olanak sağlayacak etkinlikler planlanır.

Olaylara karşı verilen tepkileri kontrol etmeyi öğrenmek  ve stres nedeni olan etkenleri doğru bir şekilde yönetmek, stresin kişiler üzerinde yarattığı etkileri gözlemlemek amaçlanır.

Takım halinde problemlerin çözülmesini sağlayarak ortak bir karar ve sorumlulukla sonuca ulaşmayı vurgulayan etkinlikler gerçekleştirilir.

Motivasyon Etkinlikleri

Mutluluk Atölyeleri

Mutluluk Atölyeleri çalışanlarınızın günün stresinden arınması ve kişisel gelişim alanlarına katkı sağlayabilmeleri için tasarlanan etkinliklerdir.

Sizlere bu kapsamda şirketiniz de ya da seçeceğiniz farklı mekanlarda kısa sürelerde gerçekleştirebileceğiz fikirler sunuyoruz,